13 Eylül Çarşamba Akşamı Kaçırdığın Haberler

Dün akşam gözden kaçırdığınız ya da tüm detayları ile yeniden okuyup ‘ne olmuştu ya?’ diyeceğiniz haberleri sizler için derledik. 

İşte 13 Eylül Çarşamba akşamının gözden kaçırılmaması gereken ve mutlaka okumanız gereken içerikleri…

Libya’da yaşanan büyük sel felaketi sonrası ölü sayısı 6 bini geçti. Hala binlerce kişinin kayıp olduğu belirtilirken, insan cesetleri kıyılara vurmaya başladı.

İstanbul’da suya yüzde 25 oranında zam geldi. Konutta 0-15 metreküp arası birinci kademede tarife 20,62 lira oldu.

Putin ile Kim Jong-un, Rusya’nın doğusunda bir araya geldi. Zirvenin ana gündem maddesi silah ticareti oldu. Ancak görüşmede en dikkat çeken ayrıntı Kim Jong-un’un oturacağı koltuğun temizlenmesi oldu.

Japonya’da en sevdiği köpek cinsi gibi görünmek için mini bir servet harcayan adam, kız arkadaş kriterlerini de açıkladı.

Meksika’daki uzaylı görüntülerinin ardından gazeteci Çağla Üren’in gerçeklik paylaşımı Twitter’da gündem oldu.

CHP Afyonkarahisar Merkez İlçe Kongresi’nde gergin yanlar yaşandı. CHP Grup Başkanvekili olan Afyonkarahisar milletvekili Burcu Köksal, partililere tepki gösterdikten sonra fenalaşarak hastaneye kaldırıldı.

Yunanistan’ın Atina kentinde 6 Türk vatandaşının öldürülmesi soruşturmasından ilginç bilgiler gelmeye devam ediyor. Yunan polisi, saldırıdan önce SMS ile gönderilen gizemli mesajın kimden geldiğini bulmaya çalışıyor.

Konya’da yaşanan olay bu kadar da olmaz dedirtti. Bir ev sahibi, evden çıkarmak istediği kiracısının kapısını söktü.

HalkTV’den Olcay Aydilek’in haberine göre, kredi kartlarında asgari ödeme tutarlarının artırılması, taksit sınırlamasının yanı sıra faiz artışı gibi düzenlemeler bekleniyor. Çıkan bu haberin ardından gündeme gelen konu hakkında birçok yorum geldi. Son olarak Armağan Çağlayan, sosyal medya hesabından görüşünü paylaştı.

İYİ Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu, partisinin GİK toplantısı sonrasında 81 ilde aday çıkartacaklarını duyurdu.

Putin, Vladivostok’taki Doğu Ekonomi Forumu’nda katıldığı ana oturumda, Elon Musk hakkında konuştu. Putin, Musk’tan övgü dolu sözlerle bahsetti.

Okulların açılmasıyla birlikte İBB, ulaşımda ve alışverişte İstanbulkart’ı kullanan öğrencilere destek sağlama kararı aldı.

Deprem kuşağında bulunan Türkiye’de büyük yıkıma neden olacak depremleri üretecek fay hatları bulunuyor. Prof. Dr. Şevket Özden, katıldığı bir panelde depremle ilgili ciddi uyarılarda bulundu.

Sosyal medyada paylaşılan bir videoda, okullarda öğrencilere okutulan İstiklal Marşı’nı utanç verici bulan bir mülteci tepki çekti.

Mustafa Sandal, İmam Halil Konakçı’nın son vaazında söylediklerini sert tepki gösterdi.

Bugün Meksika’da uzaylılara ait olduğu iddia edilen mumyaların paylaşması günün en dikkat çeken haberi olurken, NASA’nın James Webb Uzay Teleskobu’ndan gelen bilgiler de araştırmacıları heyecanlandırdı. 120 ışık yılı uzaktaki bir gezegende, canlı yaşamına dair kanıt bulunmuş olabilir.

Türkiye’nin Avrupa Birliği hayali bir başka bahara kaldı. Türkiye raportörü Sanchez-Amor tarafından hazırlanan ve Avrupa Parlamentosu’nda kabul edilen raporda, Türkiye’nin politikalarında ciddi bir değişiklik olmadan kabul sürecinin olmayacağı yer aldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x