20 Yıldır Birlemiş Milletler’le Çalışan Angelina Jolie Sitem Etti: Adalet Eşit İşlemiyor

ABD’li yıldız Angelina Jolie, verdiği bir röportajda insan haklarının ihlali hakkında düşündüklerini paylaştı.

Güzelliği ve oyunculuğu ile hepimizin bildiği Angelina Jolie Suriyeli gazeteci ve film yapımcısı Waad AlKateab, “We Dare to Dream” adlı filminin röportajında konuştu.

Dünyada yaşanan acı olaylara verdiği tepkiler ve sosyal etkinliklere katılımlarıyla isminden oldukça söz ettiren ABD’li yıldız sitem etti.

Yaklaşık 20 yıl önce Birleşmiş Milletler (BM) ile çalışmaya başladığını anlatan Jolie, insan haklarının ihlal edildiği durumlarda bir tepki ile karşılaşacağına inandığını belirtti.

Jolie, gözlemlediği olayların dünyadaki adaletsizliği anlamasına yardımcı olduğunu belirtti ve “İnsan hakları bazen bazıları için var, bazen de hiç yok.” dedi.

Jolie, adalet ve insan haklarının herkes için eşit olmadığını, bazı kişilerin suçlarından dolayı hesap vermediğini belirtti ve bu durumun dünyanın çirkin yüzü olduğunu ifade etti.

Jolie, 1 Kasım’da Instagram üzerinden yaptığı bir paylaşımla Gazze’ye yapılan saldırıları eleştirmişti. Gazze’nin yaklaşık 20 yıldır bir açık hapis olduğunu ve hızla toplu mezarlık haline geldiğini belirtti.

Filistinli sivillerin, dünya izlerken ve birçok hükümetin desteğiyle, gıda, ilaç ve insani yardımdan mahrum bırakılarak, topluca cezalandırıldığını ve insanlık dışı muamele gördüğünü ifade etti.

Jolie paylaşımında, “İnsani ateşkes talep etmeyi reddederek ve BM Güvenlik Konseyi’nin taraflara ateşkesi dayatmasına engel olarak dünya liderleri de bu suçlara ortak oluyor.” ifadelerine yer vermişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x