Kanye West’ten geri adım… Konu: Yahudiler

Kanye West, Adolf Hitler’i beğendiğini ifade ettiği çeşitli anti-Semitik sözleri ve paylaşımları için özür diledi.

46 yaşındaki West, 26 Aralık günü erken saatlerde yeniden aktif hale getirdiği Instagram sayfasında İbranice bir özür yayınladı.

West’in paylaşımında “Sözlerim ya da eylemlerimden kaynaklanan herhangi bir kasıtsız taşkınlık için Yahudi toplumundan içtenlikle özür dilerim. Amacım incitmek ya da küçük düşürmek değildi. Neden olmuş olabileceğim her türlü acı için derin pişmanlık duyuyorum” ifadeleri yer aldı.

NE OLMUŞTU

Yahudi karşıtı söylemleri, eski ABD Başkanı Donald Trump ile ilgili çarpıcı sözleriyle gündeme gelen Kanye West, son olarak podcast yapımcısı Alex Jones’un programında skandal açıklamalarda bulunmuştu.

Yahudi karşıtı ırkçı ifadeler kullanan ve bu yüzden hem birçok markayla iş birliği fırsatını yitiren hem de Twitter hesabı kapatılan Kanye West, yüzü tamamen kapalı bir şekilde kameraların karşısına çıktı.

“HITLER’İ BEĞENİYORUM”

Beyaz üstünlükçü olarak bilinen siyaset yorumcusu Nick Fuentes ile birlikte tartışma programına katılan West, burada da ırkçı açıklamalar yapmaya devam etti. Elinde bir İncil ile kameraların karşısına çıkan West, “Ben Hitler’i beğeniyorum” dedi.

“İNSANLAR NAZİLERİ KÖTÜLEMEYİ, BIRAKMALI”

West, “İnsanlar Nazileri kötülemeyi bırakmalı. Hitler 6 milyon kişiyi öldürmedi bu istatistiksel bir yanlış. Ben burada şoke edici olmak istemiyorum. Hitler’i beğeniyorum. Soykırım öyle olmadı” dedi.

Hitler’in 6 milyon Yahudi’nin ölüm emrini vermediğini iddia eden West, “Ben Hitler hakkında iyi şeyler de görüyorum. Her insanın masaya bir değer getirdiğini düşünüyorum, özellikle de Hitler’in. Almanya, bir noktada iyi bir lider tarafından yönetildi” ifadesini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x