WhatsApp, Instagram Hikayeleri’ni andıran yeni görünümüyle dikkat çekiyor

Facebook ve Instagram’ın sahibi olan Meta, uzun yıllardır WhatsApp’tan nasıl para kazanabileceğini araştırıyor. Daha önce uygulamayı ücretli hale getirme girişimlerinde bulunan şirket, şimdi de reklamlar aracılığıyla gelir elde etme stratejisi üzerinde duruyor. Bu strateji doğrultusunda Meta, Instagram’a benzer bir şekilde bireylerin veya işletmelerin kendi topluluklarını oluşturmasına ve onlarla kolayca bağlantı kurmasına olanak tanıyan “kanallar” özelliğini yakın zamanda hayata geçirdi. Şimdi ise WhatsApp, Instagram Hikayeleri’ni andıran yeni görünümüyle dikkat çekiyoratsApp, bir kanaldan durumunuza güncellemeler paylaşmanın yeni bir yolunu sunuyor.

WhatsApp’taki son güncelleme (v.2.24.1.6), Android için kullanıma sunuldu ve bir kanaldan durumunuza güncellemeler paylaşmanın yeni bir yolunu getiriyor. Artık bir kanaldan bir şey paylaştığınızda, bu durumunuzda daha net görünecek ve özel bir düzende yer alacak. Bu özellik bazı kullanıcılarda mevcut, ancak daha fazla kişiye önümüzdeki haftalarda sunulacak.

WhatsApp, Instagram Hikayeleri’ni andıran yeni görünümüyle dikkat çekiyor

Eğer bu güncellemeye sahip olup olmadığınızı görmek istiyorsanız, bir kanaldan durumunuza bir şey paylaşmayı deneyebilirsiniz. Güncelleme, bu paylaşılan kanal güncellemelerini görmeyi ve etkileşimde bulunmayı kolaylaştırıyor. Tasarım, Instagram’da gönderileri Hikayeler olarak paylaşma şekline benziyor, bu da kullanımı daha kullanıcı dostu ve anlaşılır hale getiriyor.

Ancak tüm bu iyileştirmelerin bir bedeli var. WhatsApp’ı olduğu gibi memnuniyetle kullanan biri olarak, uygulamadaki her yeni değişiklik, Meta’nın reklam hedeflerine bir adım daha yaklaştığımızı gösteriyor. Şu anda WhatsApp, sevdiklerimizle bağlantı kurduğumuz basit bir mesajlaşma platformu olarak hizmet veriyor. Eğer bu durumun ötesine geçerse, reklam bombardımanıyla karşı karşıya kalma olasılığımız oldukça yüksek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x